Bedii ve 47 sanığın duruşması ertelendi

İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii ve 47 sanığın yargılandığı davanın duruşması 18 Mayıs'a ertelendi.

DÜNYA .
bedii ve 47 sanığın duruşması ertelendi

Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve 47 sanığın, "şiddete teşvik, yol kesmek ve kalabalığa ateş açarak korku yaratma" suçlamasıyla yargılandıkları "Ziraat Yolu"olarak bilinen davanın görülmesine devam edildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Tura'daki Polis Akademisi'nde görülen duruşmada, mahkeme heyeti, 4 saat boyunca sanıkların savunmalarını dinledi. Şibra el-Hayme Ceza Mahkemesi, savunmaların tamamlaması için duruşmayı 18 Mayıs'a erteledi.

Davada, Bedii'nin yanı sıra Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ile HAP Başkan Yardımcısı İsam el-Aryan ve eski Tedarik Bakanı Basim el-Avde'nin de arasında bulunduğu 48 sanık yargılanıyor.

Öte yandan Kahire Ceza Mahkemesi, HAP Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci, Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak liderlerinden Safvet Hicazi, Eski Gençlik Bakanı Usame Yasin ve El-Cezire kanalı spikeri Ahmed Mansur'un "25 Ocak 2011 devrimi sırasında Tahrir Meydanı yakınlarında bir vatandaşı alıkoymak ve işkence yapmak" suçundan yargılandığı davanın duruşmasını 7 Haziran'a erteledi.

Ordunun 3 Temmuz 2013'te yönetime müdahalesinin ardından darbe karşıtları, Kahire-İskenderiye güzergahında bulunan Kalyub kentinde "Ziraat yolu" olarak adlandırılan otoyolu kapatarak trafiğin aksamasına neden olmuş, göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 kişi hayatını kaybetmiş, 35 kişi yaralanmıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bedii ve 47 sanığın duruşması ertelendi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.