Refah Sınır Kapısı açıldı

Mısır yönetimi, Gazze'nin dış dünyaya açılan tek kapısı olan Refah Sınır Kapısı'nı umre ziyaretçileri için 2 günlüğüne açtı

DÜNYA .
refah sınır kapısı açıldı

Mısır yönetiminin, Gazze'nin dış dünyaya açılan tek kapısı olan Refah Sınır Kapısı'nı umre ziyaretçileri için 2 günlüğüne açtığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Sınır Kapıları İdaresi Müdürü Mahir Ebu Subhe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mısır'ın umreye gidecek yaklaşık 800 Filistinlinin geçişi için 2 gün süreyle Refah Sınır Kapısı'nı açtığını ifade etti.

Sadece umre ziyaretçilerinin geçişlerine izin verileceğini belirten Ebu Subhe, çıkış bekleyen hastaların geçişine izin verilip verilmeyeceği konusunda Mısırlı yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadığını kaydetti.

Mısır yönetimi, Refah Sınır Kapısı'nı 5 Nisan'da yine umrecilerin giriş ve çıkışı için açmıştı.

Mısır, 3 Temmuz 2013'deki askeri darbenin ardından İsrail'in ablukası nedeniyle Gazze'nin dünyayla tek bağlantı noktası durumundaki Refah Sınır Kapısı'ndaki geçişlere istisnai olarak ve kısıtlı zamanlarda izin veriyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Refah Sınır Kapısı açıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.