Pentagon'un başına Atatürk hayranı gazi

Senato'dan onay alan Obama'nın adayı Chuck Hagel'a, savunma bakanlığı yolu açıldı. Hagel'in Türkiye'ye karşı da özel bir ilgisi var.

DÜNYA .
pentagonun başına atatürk hayranı gazi

 
ABD Senatosu, ABD Başkanı Barack Obama tarafından Savunma Bakanlığı koltuğuna aday gösterilen Chuck Hagel'in onaylanmasının önünü açtı.

Hagel'in adaylığı üzerindeki tartışmaların sona erdirilerek adaylığın Senato Genel Kurulu'nda nihai onaya sunulması, 27'ye karşı 71 oyla kabul edildi.

Cumhuriyetçilerin itiraz ettiği bir isim olan Vietman gazisi Hagel'in, bu gelişmenin ardından Senato'dan onay almasına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü Demokratlar Senato'da çoğunluğu oluşturuyor ve onay için Senato Genel Kurulu'nda salt çoğunluğun oyu yeterli olacak.

66 yaşındaki Hagel, Türkiye'ye sıcak bakan bir isim. Her fırsatta Türkiye'nin Amerika için stratejik önemine vurgu yapan Hagel, aynı zamanda bir Atatürk hayranı.

Rotahaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Pentagon'un başına Atatürk hayranı gazi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.