Esed'in Askerleri Yeniden Hama'da

Ramazan ayının başından bu yana muhalif gösterilerin düzenlendiği şehirlere girerek kan döken Suriye ordusu, bayramda da katliama devam ediyor.

DÜNYA .
esedin askerleri yeniden hamada

Bayramın birinci günü Humus ve Dera'da en az 7 kişinin öldürülmesinin ardından ikinci gün de 1982'de Hafız Esed döneminde 30 bin insanın katledildiği Hama kentine operasyon gerçekleştirildi. Suriye birliklerinin, Ramazan'ın ilk on gününde 130 sivilin katledildiği Hama'ya yeniden girerek, kentin iki bölgesindeki evlerde arama yaptığı bildirildi. Zırhlı araçlarla şehre giren yüzlerce askerin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed karşıtı protestoların en çok yapıldığı El Kusur ve Hamdiye mahallelerinde gözaltılar gerçekleştirdikleri ifade edildi. Bir görgü tanığı, bu bölgelerden silah sesleri duyulduğunu söyledi. Suriyeli yetkililer, bu ay protestocuları bastırmak için güvenlik güçlerinin 10 gün süren saldırılarının ardından ordunun Hama'dan çekildiğini bildirmişti. Hama'nın ardından Suriye ordusu Deyr el-Zor ve Lazkiye şehirlerinde geniş çaplı operasyonlar düzenlemişti. Muhalif grup Suriye Devrim Koordinasyon Birliği'ne göre Esed güçleri Ramazan ayında 551 kişiyi öldürdü.

Bu arada Uluslararası Af Örgütü, Suriye'de, son beş ayda en az 88 kişinin gözaltında öldüğünü bildirdi.

Zaman
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Esed'in Askerleri Yeniden Hama'da
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.