Breivik Polisi 10 Kez Aramış

Norveç’i kana bulayan Anders Behring Breivik'in, 68 kişiyi öldürdüğü Ütoya adasındaki saldırı sırasında polisi 10 kez aradığı belirlendi.

DÜNYA .
breivik polisi 10 kez aramış

22 Temmuz'da Oslo'da düzenlediği bombalı saldırı ve Ütoya adasında yaptığı katliamı incelemek üzere "terör komisyonu" kuruldu.

Norveç Başbakanı Jens Stoltenberg, bugün düzenlediği basın toplantısında, ülkesinin, 77 kişinin hayatını kaybettiği saldırılar nedeniyle halen yasta olduğunu söyledi.

"Ne oldu? Neden oldu? Bu soruların cevabını bulmak çok önemli" diyen Stoltenberg, on kişilik komisyonun bir üyesinin Danimarkalı terör uzmanı olduğunu belirtti.

POLİSİ 10 KEZ ARADI
Bu arada, katil Anders Behring Breivik'in avukatlarından Geir Lippestad, Aftenposten gazetesine yaptığı açıklamada, müvekkilinin adadaki saldırı esnasında on kez polisi aradığını, ancak sadece iki kez ulaşabildiğini söyledi.

Avukat Lippestad, Anders Behring Breivik'in durumu anlatıp, teyit için polisin aramasını istediğini kaydetti.

Breivik'in telefon açtığını doğrulayan görgü tanıkları, katilin geri aranmayı beklediği esnada ateş etmeyi durdurduğunu anlattı.

17 SAATLİK GÖZALTI İÇİN ÖZÜR
Bu arada, Norveç gazetelerinden VG Nett, Breivik'e yardım ettiği şüphesiyle Ütoya'daki kampa katılan 17 yaşındaki Anzor Djoukaev'in saldırıdan sonra 17 saat gözaltında tutulduğunu yazdı.

Gazete, polisin daha sonra ailesinin öldürüldüğünü düşündüğü gençten özür dilediğini belirtti.

KAMERASI ARANIYOR
Öte yandan, Norveç polisi, bazı medya organlarına göre, Breivik'in Ütoya adasındaki katliamı filme çekmek için kullanmış olabileceği bir kamerayı aradığını açıkladı.

Breivik'in, video kamerayı ifadesinde ve manifestosunda anlattığını belirten polis, bu kamerayı henüz ele geçiremediklerini, arama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Ntvmsnbc
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Breivik Polisi 10 Kez Aramış
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.