Tahrir'de Hareketli Anlar Yaşandı

Tahrir Meydanı'nda toplanan bir grup gösterici ile polis arasında gergin dakikalar yaşandı

DÜNYA .
tahrirde hareketli anlar yaşandı

Tahrir Meydanı'nda trafiği aksatmaya çalışan ve polis aleyhinde sloganlar atan grubu askeri yetkililer yatıştırdı.

Zaman zaman meydandaki farklı siyasi gruplar arasında da ateşli tartışmaların yaşandığı gözlendi. Göstericiler kendilerini polislerin engellemek istemesine sert tepki göstererek, polis ve İçişleri Bakanlığı aleyhinde sloganlar attı. İçişleri Bakanlığı'na bağlı kuvvetlerin, Tahrir'de kendilerine müdahale etmek istemesinin kendisini rahatsız ettiğini belirten Safiye Masaravi, "Beni bu gün sinirlendiren şey, polislerin burada olması ve bize müdahale etmek istemeleri. Buraya gelmemeleri lazımdı. Devrim esnasında bize yaptıklarını unutmamız mümkün değil, çocuklarımızı öldürdüler. Tahrir Meydanı o zamanlarda kanla doluydu" dedi.

26 farklı siyasi hareketin Tahrir Meydanı'ndaki gösterilere katılmama kararı aldığını, ancak istekleri gerçekleşene kadar gösterilere devam edeceklerini dile getiren Emine Besyuni, "Mısır'da istikrar istiyoruz. Tabi ki bu bizim Tahrir Meydanı'nda milyonluk gösterileri düzenlemeyi bırakacağımız anlamına gelmez" şeklinde konuştu.

Mustafa İbrahim ise, "Ordu ve polisle yardımlaşmak istiyoruz. Ülkede her şey durdu. Allah'tan ülkemize istikrar istiyoruz. Allah din ve İslam düşmanlarına karşı bize yardım etsin." dedi.
Taksi şöförü Tarık, Mısır'da yaşanan devrimin temiz bir devrim olduğunu ifade ederek"Mısır hiçbir zaman böyle değildi. Mısır güven ortamında yaşayan bir ülke bütün bu yaşananlar, yıllardır gördüğümüz yolsuzlukların bir sonucu." dedi.

İHA

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tahrir'de Hareketli Anlar Yaşandı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.