Suriye Sınırında Yaşam Savaşı!

Türkiye'ye sığınmak yerine 'sınır noktası'nda kendi imkanlarıyla kurdukları derme çatma barakalarda kalan Suriyeliler, zor şartlarda yaşıyorlar...

DÜNYA .
suriye sınırında yaşam savaşı!

Suriye'deki gerilim ve çatışma ortamından kaçan kimi Suriyeliler Türkiye'ye sığınırken, bazıları da sınırı geçmek yerine Türkiye-Suriye sınır noktasında kendi imkanlarıyla kurdukları derme çatma barakalarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

Galeriye gitmek için tıklayın...

Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyüne yaklaşık bir kilometre uzaklıkta bulunan 'sınır noktası'ndaki zorlu yaşam koşullarından en fazla çocuklar etkileniyor. Yiyecek ekmek bulmakta dahi zorlanan Suriyeli mülteciler, ülkelerindeki olayların artık son bulmasını, huzur ve güvenin yeniden tesis edilmesini bekliyor.

Barakalarda gündüz sıcak ve güneşle akşamsa soğuk havayla mücadele etmek zorunda kalan Suriyelilere, sınırın Türkiye tarafında kalan akrabaları destek çıkıyor. Güveççi köyü üzerinden başta ekmek olmak üzere ihtiyaç duydukları çeşitli gıda maddelerini temin eden mülteciler için bölgeye brandanın yanı sıra yatak, yorgan ve yastık da gönderiliyor.

İHA

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Suriye Sınırında Yaşam Savaşı!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.