Amerikalı Dalgıç, Bin Ladin'i Arayacak

Amerikalı dalgıç Bill Warren, geçen ay Pakistan'da öldürülen ve denize atıldığı açıklanan Usame Bin Ladin'in cesedini arayacak.

DÜNYA .
amerikalı dalgıç, bin ladini arayacak

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre, merkezi California'da bulunan bir enkaz kurtarma şirketinin başkanı olan 59 yaşındaki Warren, aramalara bir ay içinde başlayacağını ve bu girişimin maliyetinin yaklaşık 245 bin sterlin (yaklaşık 642 bin TL) olacağını kaydetti.

Şu ana kadar 200 gemi enkazıyla ilgili çalışma yapan Warren, denizin altında ceset aramanın zorluğunun farkında olduğunu ancak Amerikalı özel timlerce öldürülen ve denize atıldığı bilgisi verilen Bin Ladin ile ilgili haberlerin bu şekilde doğrulanabileceğini ifade etti.

BBC'nin sorularını yanıtlayan Warren, cesede ulaşması halinde fotoğraf ve görüntü çekeceğini, ayrıca DNA testi yapılabilmesi için Bin Ladin'in sakalından ya da saçından parça almayı düşündüğünü anlattı.

Projesine Pakistan kıyılarındaki sığ alanlardan başlayacağını belirten Warren, sonrasında daha derin sulara doğru ilerlemeyi planlıyor.

AA
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Amerikalı Dalgıç, Bin Ladin'i Arayacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.