Filistinli Genç Böyle Vuruldu

Şam yakınlarında Filistinli mültecilerin yaşadığı Yermuk Kampı'nda Hizbullah'a, Beşşar Esad'a ve Ahmed Cibril'e öfke yağdı.

DÜNYA .
filistinli genç böyle vuruldu

Haber: Samet Doğan

Suriye'nin başkenti Şam yakınlarındaki Yermuk Mülteci Kampı'nda yaşayan Filistinliler, yıllardır Golan'da İsrail'e tek bir kurşun dahi atmayan Suriye rejiminin dikkatleri başka yöne çekmek için Filisinli mültecileri Golan'a sürmesini kınadı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ...

Arap ülkelerinin İsrail karşısında yenilgiye uğradığı 6 Gün Savaşları'nın 44. yıldönümünü bahane eden Suriye rejimi, bir grup Filistinli mülteciyi İsrail askerlerinin önüne yem olarak atmış ve 23 Filistinli İsrail askerlerinin kurşunlarıyla şehit olmuştu.

Suriye rejimi yanlısı Filistin Halk Cephesi Genel Komutanlık tarafından çocuklarının Golan'a gönderilmesine öfkelenen ve Halk Cephesi'ni protesto eden Filistinlilere  Yermuk Kampı'nda Filistin Halk Cephesi Genel Komutanlık milislerince ateş açıldı. Böylece Suriye rejimi ve yanlıları Suriyelilerin kanı yanında Filistinlilerin kanını da dökmeye başlamış oldu.

Cenaze yürüyüşüne katılan 150 bin kişi, kendilerini rejmin oyununa alet etmeye çalışanlara karşı öfke kustu. Filistin ajansılarının bildirdiğine göre kalabalık bir grup, kampta bulunan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi – Genel Komutanlık binasına yöneldi. Bunun üzerine FHKC-GK militanları ölen çocuklarının hesabını sormak isteyen kamptaki silahsız sivillere ateş açmaya başladı. Olaylarda 11 kişi öldü, 25 kişi yaralandı.

Şehitler için Yermuk Kampı'nda yapılan cenaze töreninde Filistinliler, Suriye devrimine desteklerini ilan ederek, Beşşar Esad, Hizbullah ve Filistin Halk Cephesi Genel Komutanlık lideri Ahmed Cibril aleyhine sloganlar attı.

En-Nekse'nin 44. yıldönümünde Golan'da yapılan ve 23 Filistinlinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan gösterilere Hamas'ın katılmayarak, oyuna alet olmadığı kaydedilirken, bu güne kadar susan binlerce mülteci Filistinli'nin de gösterilere doğrudan destek vermesi bekleniyor.

on5yirmi5.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Filistinli Genç Böyle Vuruldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • selami Çarşamba, 00:00

    video nerede?

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.