Doğum Gününde Meydan Okudu

Libya lideri Muammer Kaddafi, doğum gününde devlet televizyonundan koalisyon güçlerine meydan okudu.

DÜNYA .
doğum gününde meydan okudu

69'uncu doğumgününde NATO'nun düzenlediği en şiddetli bombardımanda başkent Trablus'taki karargahı yerle bir olan Libya lideri Muammer Kaddafi, devlet televizyonundan koalisyon güçlerine meydan okudu. Aşiretler liderleriyle bir araya gelen Kaddafi, "Ölene dek savaşacağız" dedi.

Dün Libya operasyonunun başlamasından bu yana en ağır bombardımanını gerçekleştiren NATO, bu sabah saatlerinde Trablus'a yeni hava saldırıları düzenledi.

Kaddafi'nin, saldırılarda yerle bir olduğu bildirilen karargahı Bab ül Aziziye'de yoğun patlama sesleri duyulduğu bildirildi. Libya hükümeti, NATO'nun dün Trablus'a düzenlediği 60 hava saldırısında Bab ül Aziziye'deki binaların tamamına yakınının yıkıldığını ve 31 kişinin öldüğünü belirtti.

Bombaların düştüğü esnada devlet televizyonuna çıkan Libya lideri Muammer Kaddafi, koalisyon güçlerine meydan okuyarak “ölene dek savaşacağını” söyledi.

"BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Kaddafi'nin aşiret liderleriyle yaptığı görüşmeyi gösteren görüntülerin devlet televizyonunda yayınlanmasından önce, Libya liderinin sesli mesajı yayımlandı. Kaddafi, dokuz dakikalık konuşmasında, “Bombalara rağmen, hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Kaddafi halkına, “Bombaların düştüğü yerin yakınındayım, ama hala direniyorum” dedi. NATO güçlerine de mesaj gönderen Kaddafi, “Sizin füzelerinizden, uçaklarınızdan daha güçlüyüz. Libya halkının sesi ise bombalarınızdan daha gür” dedi.

Kaddafi, 19 Mayıs’tan bu yana ilk kez ekranlarda belirirken, Libya hükümeti önemli bir ismini daha kaybetti. Çalışma Bakanı Manfur El Amin, Cenevre’Deki Uluslararası Çalışma Örgütü toplantısında isyancıların tarafına geçtiğini duyurdu.

Hürriyet
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Doğum Gününde Meydan Okudu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.