El Kaide'nin 2. İsmi Kaşmiri Öldürüldü!

Usame bin Ladin'in öldürülmesinden sonra yerine geçeceği iddia edilen İlyas Kaşmiri, Pakistan'da öldürüldü.

DÜNYA .
el kaidenin 2. ismi kaşmiri öldürüldü!

El Kaide’nin üst düzey yöneticilerinden İlyas Kaşmiri, Pakistan’da düzenlenen bir hava saldırısında öldürüldü. İki Pakistanlı istihbarat yetkilisi, son olarak, yanında beş destekçisiyle birlikte Pakistan’ın bir köyünde görülen Kaşmiri’nin ABD’nin insansız hava araçlarıyla düzenlediği saldırıda öldürüldüğünü açıkladı.

Pakistan basının da bildirdiği olay, El Kaide lideri Usame bin Ladin’in 2 Mayıs’ta İslamabad yakınlarında ABD özel güçleri tarafından öldürülmesinin ardından harekete vurulan ikinci büyük istihbarat darbesi oldu.

BBC ise Pakistan’ın kuzeybatısında bulunan Güney Veziristan bölgesindeki köylülerin ifadelerine dayanarak Kaşmiri’nin Cuma geç saatlerde öldürüldüğünü duyurdu. Perşembe gecesi de Kaşmiri’nin yine aynı bölgede bir militan barındığı bildirilmişti.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kaşmiri’yi “özel olarak belirlenmiş küresel terörist” olarak nitelendirerek yüksek profilli militanlar arasına yerleştirmişti.

HÜRRİYET-PLANET-BBC

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git El Kaide'nin 2. İsmi Kaşmiri Öldürüldü!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.