Twitter'da İlk "Resmi" Özür

Malezyalı bir twitter kullanıcısı, iftira ettiği suçlamasıyla kendisine dava açılmasını engellemek için, internetten üç günde 100 defa özür dilemek zorunda kaldı.

DÜNYA .
twitterda ilk resmi özür

Fehmi Fazıl adlı kişi, Ocak ayında twitter’da, hamile bir kadın arkadaşına patronunun çok kötü davrandığını yazdı. Fazıl, daha sonra adı geçen işverenin avukatlarının kendisini arayarak dava açmakla tehdit ettiklerini ve gazetelerde yayımlanacak özür ilanının parasını ödeyecek imkanı olmadığı için, özrünü internet üzerinden yapma konusunda dostane çözüme gittiklerini anlattı.

Genç adam, “Benden üç günde toplam yüz kere özür ‘twitt’i yazmamı istediler. Böylece dava açmayacaklarını söylediler” dedi ve bu sabah ilk özür ‘twitt’ini yazdı: “Blu Inc. Media ve Kadın Dergisi’ne İFTİRA ettim. İnsan kaynakları siyasetleriyle ilgili twitt’lerim yalandır. Yazdıklarımı geri alıyor ve özür diliyorum.”

Fehmi Fazıl, 35 dakikada bir, bir mesaj göndereceğini ve cumartesi 18.35′te bunun sona ereceğini belirtti.

Fazıl’ın avukatı Syahredzan Johan, Twitter yoluyla bu tip dostane çözümün Malezya’da ilk kez yapıldığını belirterek, “Daha önce de internet yoluyla özür dilenmişti, ama ilk resmi özür Malezce ‘twitt’leniyor” dedi.

Malezyalılar, sosyal medya ve ”mikroblog” kullanımında dünyada önde geliyor.

yenimedyaduzeni.com
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Twitter'da İlk "Resmi" Özür
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.