Bulgar Irkçılara Komik Ceza

Bulgaristan'da Sofya Belediyesi, 20 Mayıs'ta Banya Başı Camisi'nde cuma namazı kılan cemaati hedef alan ırkçı saldırı nedeniyle ATAKA partisine para cezası kesti.

DÜNYA .
bulgar ırkçılara komik ceza

Bulgaristan'da Sofya Belediyesi, 20 Mayıs'ta Banya Başı Camisi'nde cuma namazı kılan cemaati hedef alan ırkçı saldırı nedeniyle ATAKA partisine para cezası kesti.

Sofya Belediyesi Başmüfettişi Veska Georgieva, gazetecilere yaptığı açıklamada, namaz kılanlara saldıran ATAKA taraftarlarının, miting için kendilerine ayrılan alanın sınırlarını ihlal ettiklerinin tespit edildiğini açıkladı.

Georgieva, ATAKA Partisi yönetimine, kamu düzenini bozdukları için 2 bin 500 leva (1250 avro) para cezası uygulanacağını, ceza makbuzunun Genel Başkan Volen Siderov'a bizzat verileceğini söyledi.

Bu arada Sofya Bölge Savcılığının, 10 kişinin yaralandığı ırkçı saldırı ile ilgili elde ettiği tüm video kayıt ve fotoğrafları, olaya karışanların kimliklerinin tespiti için İçişleri Bakanlığına gönderdiği bildirildi.

Sofya Bölge Savcısı Aleksandar Nalbantov, video kayıtları ile fotoğrafları kendisinin de incelediğini belirterek, "Olayla ilgili gözaltına alınan saldırganların yanı sıra başka kişilerin de eyleme katıldığı açık olarak görülüyor. Tüm zanlıların kimliklerini tespit etmeye çalışıyoruz" dedi.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov;un, aralarında Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz'ın da yer aldığı Müslüman ülkelerin büyükelçileri ile bir araya gelerek, Bulgar hükümetinin 20 Mayıs olayları ile ilgili tutumunu açıklayacağı öğrenildi.

AA
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bulgar Irkçılara Komik Ceza
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.