Muhalifler Şimdi de Genel Grev İstedi

Reform yanlısı protestocular, Esad rejimini devirmek için yeni bir taktik deniyor.

DÜNYA .
muhalifler şimdi de genel grev istedi

Suriye'de protestocular, güvenlik güçlerinin giderek daha kanlı hale gelmeye başlayan müdahalelerine karşı koymak için yeni bir stratejiye yönelerek, ülke çapında bir günlük genel grev çağrısında bulundular. Bugün yapılması planlanan genel grevle, Devlet Başkanı Beşşar Esad rejimini farklı bir açıdan, ekonomik olarak sarsmak ve ülkeyi yönetme yeteneğini sekteye uğratmak amaçlanıyor.

Genel grev çağrısına halkın göstereceği ilginin fazlalığının, hem Esad'a darbe vuracağı hem de Şam gibi yerlerde ayaklanmaya desteğin derecesini göstereceği yorumu yapılıyor.

Facebook'taki ‘Suriye Devrimi 2011’ başlıklı sayfada, "Bu, bağımsız devrimcilerin rejimi cezalandırma günü olacak. Kitlesel protestolar, kapalı okullar, kapalı üniversiteler, kapalı dükkanlar ve lokantalar ve çalışmayan taksiler" deniliyor.

Humus'tan bir eylemci de genel grevi "insanların hayatını tehlikeye atmadan rejimi yaralamanın tek yolu" olarak nitelendirdi. Ancak, adı açıklanmayan eylemci, "kaybedecekleri çok şeyleri olduğu için" tüccarlar ve işadamlarının çoğunun greve katılacaklarından duyduğu şüpheyi dile getirdi.

Ntvmsnbc
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Muhalifler Şimdi de Genel Grev İstedi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.