'İsrail'in İstikrarı Suriye'ye Bağlı'

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın yakını ve kasası sözde işadamı Rami Mahluf; 'Rejimi korumak için herkesi öldürebiliriz. Savaşacağız." dedi.

DÜNYA .
israilin istikrarı suriyeye bağlı

2008'den beri Amerikan yaptırımlarının ve salı gününden beri de AB'nin ambargo uyguladığı 13 Suriyeli isimden biri olan Mahluf, New York Times gazetesine verdiği demeçte, Suriye'de istikrar için sonuna kadar savaşacaklarını söyledi. Aynı zamanda "Suriye'de istikrar yoksa, İsrail'de olması imkansızdır." dedi.

Mahluf, "Bu rejime birşey olursa kimse ne olacağını garanti edemez. Hükümetin şimdiki kararı savaşmak. Sonuna kadar savaşacağız. Bırakıp gitmeyeceğiz" diye konuştu.

Aile bağlantılarını Suriye'de bir finans imparatorluğu kurmak için kullanmakla suçlanan Mahluf, New York Times muhabirinin sözlerine açıklık getirmesini isteyince, kastettiği şeyin Beşşar Esad'ın üzerine çok gidilmemesi, Suriye'nin yapmak istemediği birşeye zorlanmaması olduğunu belirterek, "Savaşacak, çok savaşçımız var" dedi.

41 yaşındaki Mahluf, neden yaptırımların hedefi olduğu sorusuna da "Devlet Başkanı'nın kuzeniyim, hepsi bu" yanıtını verdi.
Bu arada, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, bugün Şam yönetiminden, uluslararası yardım ekibinin Dera kentine girişine izin vermesini istemişti.

Ban, Cenevre'de düzenlediği basın toplantısında Suriye Devlet Başkanı Esad'a, göstericilere aşırı güç kullanılmaması ve halkın özgürlük taleplerine kulak vermesi çağrısında da bulunmuştu.

Genel Sekreter Ban, "Devlet Başkanı Esad'ı reform ve özgürlük çağrılarını dinlemeye ve göstericilere aşırı güç kullanmamasının yanı sıra kitleler halinde gözaltına almaktan vazgeçmeye davet ediyorum" dedi.

Ban, aynı basın toplantısında, Esad ile son zamanlarda birçok kez görüştüğünü, en son 4-5 gün önce konuştuğunu söyledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'İsrail'in İstikrarı Suriye'ye Bağlı'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.