NATO'dan "Kaddafi" İtirafı

Amiral Giampaolo Ri Paola, Libya lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçleri karşısında zor durumda olduklarını kaydetti.

DÜNYA .
natodan kaddafi itirafı

NATO askeri komitesi başkanı Amiral Giampaolo Ri Paola, Libya lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçleri Misrata'da etkisiz hale getirmenin çok zor olduğunu söyledi.

Amiral Di Paola, Roma'da gazetecilere yaptığı açıklamada, NATO operasyonlarının Libya rejiminin ağır silahlarına "oldukça önemli hasar" vermesine rağmen, Kaddafi'nin "hala kayda değer" silahı bulunduğunu belirtti.

İtalyan Amirali, daha çok NATO hava gücü ve bombardıman gerekip gerekmediğine ilişkin bir soruya, herhangi bir "önemli ölçüde takviyenin" memnuniyetle karşılanacağı cevabını verdi. 
    
"NATO UÇAKLARI TRABLUS VE SİRTE'Yİ BOMBALADI" 
    
NATO savaş uçakları, Libya'nın başkenti Trablus ile Sirte kentini vurdu.

Resmi El Cemahiriye televizyonunun haberinde, "Trablus ve Sirte bugün erken saatlerde sömürgeci haçlı saldırganlığının bombardımanına maruz kaldı" denildi. 

Haberde, NATO uçaklarının ayrıca bundan bir süre önce de El Aziziye kasabasındaki El Habra bölgesini bombaladığı belirtildi ancak ayrıntılı bilgi verilmedi. 
    
MİSRATA'YA YENİDEN TOPÇU ATEŞİ AÇILDI 
    
Kaddafi'ye bağlı güçlerin, kuşatma altındaki Misrata kentine yeniden topçu ateşi açtığı bildirildi.

Uluslararası Af Örgütü araştırmacısı Donatella Rovera, yaptığı açıklamada, Kaddafi güçlerinin Misrata kentine yönelik topçu ateşine yeniden başladığını söyledi.

Rovera telefonla yaptığı açıklamada, ''Kent merkezinin kuzeydoğusuna doğru çok yakından ateş açıyorlar. Hastaneden yeni ayrıldım, gelen ölü ve yaralılar vardı'' diye konuştu. 
    
-SON 10 GÜNDE 10 BİN LİBYALI TUNUS'A KAÇTI 
     
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Libya'nın batı kesiminden son 10 günde 10 bin Libyalının Tunus'a kaçtığını bildirdi.

BMMYK sözcüsü Andrej Maheciç, Dehiba bölgesinde son 10 günde toplam 10 bin Libyalının sınırı geçtiğini tahmin ettiklerini belirtti.

Bu rakamın daha da fazla olabileceğini söyleyen bazı kaynaklar, çoğu Berberi 12 binden fazla kişinin çatışmalardan kaçtığını kaydetti.


AA
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git NATO'dan "Kaddafi" İtirafı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.