Humus, İkinci Tahrir mi Olacak?

Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın görevi bırakmasını isteyen göstericiler, ülkenin 3. büyük kenti Humus'un kent meydanını işgal etti.

DÜNYA .
humus, ikinci tahrir mi olacak?

Suriye'de hükümet karşıtı gösteriler büyüyor. Dün güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 14 kişinin hayatını kaybettiği Humus'ta göstericiler kent meydanını işgal etti. Güvenlik güçleri göstericileri dağıtmak için yine silah kullandı.

Devlet başkanı Beşşar Esad'ın görevi bırakmasını isteyen göstericiler, ülkenin 3. büyük kenti Humus'un kent meydanını işgal etti.

Görgü tanıkları güvenlik güçlerinin önce meydanın boşaltılmasını istediğini ardından da protestocuların üzerine ateş açıldığını kaydetti. Göstericiler müdahalelere rağmen, Beşşar Esad istifa edene kadar meydandaki bekleyişin süreceğini vurguluyor.

Humusta dün de, yönetim karşıtı gösteride yaşamını yitiren bir kadın için düzenlenen cenaze töreni protesto eylemine dönüşünce silahlar konuştu.

Güvenlik güçleri göstericilerin üzerine açtığı ateş sonucu can kaybı yaşandı. Çok sayıda da yaralı var. Yetkililer ölenler arasında güvenlik görevlilerinin de olduğunu açıkladı.

Ülkede "daha fazla özgürlük ve demokrasi talebiyle" bir ay önce başlayan gösterilerde 200'den fazla kişinin yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor.

Ntvmsnbc

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Humus, İkinci Tahrir mi Olacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.