Gazze Aralıksız Bombalanıyor!

Gazze Şeridi'nin İsrail'le sınıra yakın bölgeleri, güneyde Refah'taki tünel alanları ve Gazze'nin doğusunda dünden bu yana bombardımanlar sürüyor.

DÜNYA .
gazze aralıksız bombalanıyor!

Bölgenin kuzeyinde Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugayları'nın üst düzey üyelerinden biri de hayatını kaybetti.

Dünden bu yana Gazze Şeridi'nde ölenlerin sayısı 11'e ulaştı; yaralananların sayısı da 50'ye yaklaştı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bölgenin kuzeyindeki sınıra yakın bölgelerden Beyt Lahya'da, Apaçi helikopterleri bir grubun üzerine füze saldırısında bulundu. Saldırıda, El Kassam Tugaylarının kuzey sorumlusu ve birim komutanı olduğu belirtilen bir üyesi hayatını kaybetti.

Gazze kentinin Zeytun mahallesinde ise yine hangi grup üyesi olduğu belirtilmeyen bir kişinin, uçaklardan atılan bir füzenin hedefi olduğu, ancak kurtulduğu belirtildi.

Gazze'deki görgü tanıkları, özellikle güneydeki Refah'taki tünellerin neredeyse saat başı bombardımanların hedefi olduğunu kaydettiler.

Bu arada, bölgenin güneyine yakın Han Yunus'ta bir evin bombalanması sonucu bugün 55 yaşında bir adam, 45 yaşındaki bir kadınla 21 yaşındaki kızı hayatını kaybetmiş; kadının 18 yaşındaki kızının da yaralandığı bildirilmişti.

AA

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gazze Aralıksız Bombalanıyor!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.