Genç Kadın Kıbrıs'ta 12 İsrailli tarafından tecavüze uğradı.Ardından iftira suçundan hapse girdi

Kıbrıs Rum Kesimi'nin tatil beldesi Ayia Napa'da 12 İsrailli tarafından tecavüze uğrayan genç kadın, İsraillilerin Rum polisiyle anlaşmasıyla "iftira" suçundan hapse girdi

DÜNYA .
genç kadın kıbrısta 12 israilli tarafından tecavüze uğradı.ardından iftira suçundan hapse girdi

Temmuz ayında Kıbrıs Rum Kesimi'nin tatil beldesi Ayia Napa'da 12 İsrailli tarafından tecavüze uğradığını iddia eden 19 yaşındaki kadın, suç duyurusunu geri çekmesi için zorlandığını söyledi. 

Mahkemede suçlamaları kabul etmeyen genç kız, bir yıla kadar hapis cezası öngören “kamuoyu yaramazlığı” ile suçlanıyor.

Genç kız Akdeniz adasının başkenti Lefkoşa'da aşırı kalabalık ve aşağılayıcı muamelenin olduğu hapishanede yaklaşık iki ay hapsedildi .

Çarşamba günü başkentte yargılanacak olan genç kız, seyahat belgelerini polise teslim etmesi ve haftada üç kez Lefkoşa karakoluna gitmesi nedeniyle İngiltere'ye geri dönemedi.

Gençlerin ailesine yardım sağlayan bir adli yardım grubu olan "Adalet Yurtdışında" insan hakları avukatı olan Michael Pollak, The Independent'e yaptığı açıklamada, genç kızın dokuz mahkumun bir hücreye yerleştirildiği Lefkoşa cezaevinin kadınlar bölümünde bulunduğunu söyledi.

Pollak şunları söyledi: “Kendisi üzerinde etkisi olan bu kadar ciddi bir suçun mağduru olduktan sonra hapsedilmek. 2019’da, Avrupa’nın ve gelişmiş bir ülkenin bir parçası olan Kıbrıs’taki bir polis karakolunda hiçbir şey kaydedilmemiş olması şaşırtıcı. Tecavüz iddialarının soruşturulması başarısızlıklarla dolu. 

“İşler farklı ve doğru şekilde yapılmalıydı. Görünen o ki, Kıbrıs polisi bu davadaki delilleri incelemeden ve incelemeden önce yanlış bir sonuca atlamış ve bunu yaparken de bu korkunç suçun mağduruna şüpheli muamelesi yapmış gibi görünüyor.

“Açıkça çok acı çeken savunmasız bir genç kızdan ifadesinin geri çekilmesinin istenmesi çok endişe vericiydi.Genç kız bir avukata erişimi olmadan bir gece boyunca polis karakolunda tutuldu. Bu, protokollerin cinsel suçlarla ilgili olmasını beklediğinin tersine gider. Bu sıkıntı aileleri için çok zor oldu çünkü kızlarının bir şey olursa korunabileceği güvenli bir yere geldiklerini düşünüyorlardı. Bu kadar korkunç bir deneyim yaşadığı için burada ailesinden uzak durması zordu. ”

Pollak, genç kadının “ismini temizlemeye istekli” olduğunu söyledi - mahkemenin gerekli tüm delilleri incelediği ve ona adaletli davrandığı “adil bir yargılanma” olacağını umduğunu söyledi.

Bay Pollak, davanın polis memurlarının kendisini temsil eden Kıbrıslı yerel avukatların çapraz sorguladığı tecavüz iddiasını geri çekmesine katılacaklarını söyledi.

Avukatlar, polis işlemlerinin Kıbrıs ve Avrupa yasaları uyarınca doğru bir şekilde yürütülüp yürütülmediğine karar vermek için Yurtdışında Adalet Divanı tarafından atanmıştır.

Polak daha önce Kıbrıs polisi tarafından yürütülen işlemlerin hiçbirinin kaydedilmediğini iddia etmişti.

Yurtdışı Adalet, genç kadının tecavüz iddiasını gönüllü olarak geri çekmediğini, savunma avukatları ise araştırmacıların tecavüz iddiasını iptal etmek için “baskı” kullandığını söyledi.

Genç kız, polis memurları hakkında suç duyurusunda bulundu ve 17 Temmuz'da 12 İsrailli erkek tutuklandı, ancak polisin tecavüz iddiasını geri çektiğini söyledikten sonra 28 Temmuz'da gözaltına alındı.

15-18 yaşları arasında olan ve Kıbrıs'ta tatilde olduğu iddia edilen İsrailli saldırganlar, herhangi bir saldırı iddiasını reddetti ve gözaltına alındıktan ve kefaletsiz olarak serbest bırakıldıktan sonra İsrail'e geri döndü. 

 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Genç Kadın Kıbrıs'ta 12 İsrailli tarafından tecavüze uğradı.Ardından iftira suçundan hapse girdi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.