Uluslararası eve sipariş ağı: Londra'dan Nijerya'ya pizza getirtiyorlar

Nijeryalı bazı zenginlerin İngiltere'nin başkenti Londra'dan pizza siparişi verdiği ve İngiliz havayolu firması British Airways aracılığıyla ülkeye getirttiği belirtildi. Tarım Bakanı duruma isyan etti.

DÜNYA .
uluslararası eve sipariş ağı: londradan nijeryaya pizza getirtiyorlar

Nijerya'daki sıradışı ‘uluslararası eve sipariş' olayı, Tarım Bakanı Audu Ogbeh'in serzenişiyle ortaya çıktı.

 

Meclis'teki bir oturumda konuyu gündeme getiren Ogbeh, "Londra'dan pizza getirtmek için cep telefonlarını kullanan Nijeryalılar olduğunu biliyor musunuz? Londra'da satın alıyorlar, British Airways getiriyor, sabah havaalanından alıyorlar" dedi.

Durumu ‘sinir bozucu' olarak tanımlayan Ogbeh, buna bir son verilmesi için harekete geçme çağrısında bulundu. Bakan, pizza sipariş edenlerin isimlerini açık etmedi. 

'BİZİM NİYE HABERİMİZ YOK'

Ancak Bakanın bu ‘ifşaatı' sosyal medyanın gündemine oturdu.

Örneğin Abuja'daki Yar'Adua Kurumu'nun yöneticisi Amara Nwankpa, "Sevgili British Airways, Nijerya'ya pizza sipariş servisi işlettiğini bize nasıl söylemezsin? Bunun için bir aplikasyon var mı?" diye tweet attı.

​Bir başkası ise, "Buradaki suç ne? Aynı İngiliz Havayolları, Anambra'dan aldığı taze sebzelerle Londra'ya dönmüyor mu? Eğer insanlar İngiltere'nin pizzalarını seviyorsa, bunun neresi yanlış" diye yazdı.

'STATÜ SİMGESİ' OLARAK GÖRÜYORLAR

 

Tarım Bakanı Audu Ogbeh'in şikâyeti, hükümetin ithalata bağımlılığı azaltma planlarıyla da uyum gösteriyor. Yerel çiftçilerin zarar gördüğünü belirten Nijerya hükümeti, ithalat konusunda kısıtlamalar getirmeyi planlıyor. 

 

Ogbeh de, Nijeryalıların ithal malları ‘statü simgeleri' olarak görmesini eleştiriyor. Ogbeh, "Bazı insanlar pirinç ve domates salçası gibi günlük ihtiyaçları bile sadece statü, sınıf göstergesi olduğunu düşündükleri için ithal etmeyi istiyor. Sadece ithal gıdalar yiyorlar" diyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Uluslararası eve sipariş ağı: Londra'dan Nijerya'ya pizza getirtiyorlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.