Menbiç'te patlama: Ölü ve yaralılar var

Suriye'nin kuzeyinde YPG kontrolünde bulunan Menbiç ilçesinin batısında kontrol noktası yakınlarında bombalı saldırı düzenlendi.

DÜNYA .
menbiçte patlama: ölü ve yaralılar var

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Menbiç'in batısınında yer alan Şeyh Akil Mezarlığı'nın bulunduğu bölgedeki YPG kontrol noktası yakınlarında patlama oldu. Saldırıda ölen ve yaralananların olduğu öğrenildi.

 

Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke'de 21 Ocak tarihinde ABD askeri konvoyunun geçisi sırasında, YPG'nin kontrol noktası olarak kullandığı bir bölgede bombalı araç saldırısı meydana gelmişti. Söz konusu saldırıda bir ABD askeri ağır yaralanmıştı.

'MENBİÇ YOL HARİTASI'

Menbiç yol haritasına göre, ilçenin içindeki sivil ve askeri konseylerin yeniden yapılanması amacıyla ABD-Türkiye arasındaki tahkikat süreci işliyor. Türkiye, YPG mensupları ile bunların güdümündeki isimlerin ilçenin yönetim birimlerinde görev almasına karşı çıkıyor.

Türk yetkililer, Menbiç'teki yönetimin demografik yapıyla uyumlu olması gerektiğini vurguluyor. Planın hayata geçebilmesi için Türkiye'ye göre, ABD'nin bin civarındaki silahlı YPG'liyi ilçeden çıkartması da gerekiyor.

Menbiç, Ağustos 2016'dan bu yana YPG kontrolünde bulunuyor.

 

 

Kaynak: Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Menbiç'te patlama: Ölü ve yaralılar var
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.