Beyaz Saray'ı fast food istila etti

Trump yine şampiyon bir üniversite takımını ağırlarken Beyaz Saray'ın masalarını silme fast food kapladı. ABD Başkanı "Ben sizin ne istediğinizi bilirim" diyerek sporculara adeta zorla fast food yedirtti.

DÜNYA .
beyaz sarayı fast food istila etti

ABD Başkanı Donald Trump 15 Ocak'ta üniversite Amerikan futbolu takımlarından Clemson Tigers'ı fast food ile ağırlarken bir mazereti vardı: Federal hükümet kapalıydı ve Beyaz Saray'da mutfak personeli bulunmuyordu.

 

BIG MAC VE CHICK-FIL-A SANDVİÇLERİ

Trump dün bir başka üniversite Amerikan futbolu takımı North Dakota State Bison'ı konuk etti. Beyaz Saray'ın yemek salonundaki dev maun masayı beyaz güller eşliğinde kaplayan porselen takımlarla gümüş tepsiler yine tepeleme hamburger, patates kızartması, kızarmış tavuk, tavuklu sandviç ve sos doluydu.

 

 

'ŞEF VAR AMA İLLA FAST FOOD YİYECEKSİNİZ'

Takımı tanıtan ve nasıl şampiyon olduğunu anlatan bir konuşma yapan Trump, arada, "Şeflerimiz olabilir, şeflerimiz yemek yapabilir, ama bizim 'fast food'umuz var, çünkü ben sizi çok iyi biliyorum, millet" dedi.

Sözleri kahkahalarla karşılanan Trump, konuşması tamamlanana dek soğumamaları için yiyecekleri sıcak tuttuklarını sözlerine ekledi.

Clemson Tigers'ı ağırlarken 'fast food'u 'muhteşem Amerikan yemeği' diye takdim etmiş ABD Başkanı, bu kez de fast food sipariş ederek yerli ve milli şirketleri desteklediklerine işaret etti. Takıma "Amerikan şirketlerini seviyoruz, değil mi" diye sordu.

 

 

Takıma "Hadi gidin yemek yiyin, keyfini çıkarın" demesinin ardından gazetecilerden Temsilciler Meclisi'nin kendisine açtığı yeni soruşturmayla ilgili soru gelince Trump şunları söyledi:

 

"(Soruşturmayla) işbirliği yapacağım, ben her zaman herkesle işbirliği yapıyorum. Hepsi komplo, kimseyle gizli anlaşma yapmışlığım yok, bunların hepsi siyasi komplo. Gençler siz bunu büyünce anlayacaksınız."

CAPITOL'DE DÖRT BAŞI MAMUR ZİYAFET

Bu arada North Dakota State Bison takımı Beyaz Saray'ın ardından Capitol'e konuk olduğunda Kongre üyeleri tarafından resmi bir yemekle ağırlanma şerefine nail oldu. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Beyaz Saray'ı fast food istila etti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.