Jackson'dan Trump'a: Siyahlar için ne yapmadı ki, en büyük köle sahibi

91. Oscar Ödül Töreni'ne siyasi konuşmasıyla damga vuran yönetmen Spike Lee'ye ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter'dan verdiği yanıta oyuncu Samuel L. Jackson karşılık verdi.

DÜNYA .
jacksondan trumpa: siyahlar için ne yapmadı ki, en büyük köle sahibi

'Beyaz Hollywood'un önde gelen siyah aktörü Samuel L. Jackson'ın adının duyulmasını borçlu olduğu Spike Lee'ye En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü vermenin mutluluğunu yaşamasının ardından işler karıştı. Törende mikrofonu kapan ünlü siyah yönetmen, 2 dakikalık konuşmasında ABD'nin 2020 seçimlerinde insanlığını yeniden kazanması ve tarihin doğru tarafında yer alması çağrısı yaptı. Buna 'kendisinin Afro Amerikalılar için yaptıklarını gelmiş geçmiş hiçbir Başkan'ın yapmadığı' yanıtını veren Trump'a, Jackson 'köle sahibi' cevabını yapıştırdı.

 

TMZ, daha önce de Trump'la atışmış aktörü Los Angeles Havaalanı'nda yakaladı ve ABD Başkanı'nın tweetiyle ilgili görüşlerini sordu.

 

 

Jackson ayaküstü verdiği yanıtta "Tabii elbette, siyah insanlar için herkesten daha çoğunu yaptı, ne de olsa en büyük plantasyon onda" dedi.

 

Plantasyon denilince ABD'de kölelerin binbir işkence altında çalıştırıldığı büyük caplı tarımsal işletmeler akla geliyor. En büyük plantasyon sahibi de en büyük köle sahibi oluyor.

Yaklaşık 10 milyar dolarlık gelir getiren 500 şirketten oluşan 'Trump Organization'ın başı sıfatıyla seçim kazanmış Trump ise filmi, konuşması ve akabindeki açıklamalarıyla kendisini hedef alan Lee'nin 'ABD halkının Başkanı'na ırkçılık yaptığı' görüşünde.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Jackson'dan Trump'a: Siyahlar için ne yapmadı ki, en büyük köle sahibi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.