Nike bu kez sadece kadınlar için 'Just Do It' dedi

Dünyanın en popüler spor giyim markalarından Nike, bu kez kadın sporcuları onurlandıran yeni ‘Just Do It' reklamını görücüye çıkardı.

DÜNYA .
nike bu kez sadece kadınlar için just do ıt dedi

Kadınların mücadelesini ve dayanıklılığını vurgulayan reklam, en mücadeleci performanslarını gösterirken verdikleri bazı duygusal tepkiler nedeniyle ayrımcılığın hedefine yerleşmelerini de eleştiriyor.

İkonik ‘Just Do It' kampanyasının 30. yıldönümü nedeniyle çekilen reklam Oscar Ödül Töreni sırasında yayınlandı.

 

DUYGU GÖSTERİRSEK 'DRAMATİK' DİYORLAR

 

Reklama ses veren ünlü tenis oyuncusu Serena Williams, "Duygularımızı açıkça gösterirsek 'dramatik' diye nitelendiriliyoruz. Bir şeyi savunduğumuzda bize 'çılgın' deniliyor. Bir şeyde çok iyi olduğumuzda 'bizde bir sorun var' oluyor. Eğer sinirlenirsek histerik, mantıksız ya da sadece deli olarak nitelendiriliyoruz" sözleriyle tepkisini gösteriyor.

 

Williams, "Erkeklere karşı oynamak istersek kaçığız. Ve eğer eşit imkân sağlanmasını istiyorsak hayal dünyasında yaşıyor oluyoruz" diyor.

 

REKLAMDA KİMLER VAR?

 

Yaklaşık iki dakikalık reklamda cinsel tacize uğradığını açıklayan Olimpiyat madalyalı jimnastikçi Simone Biles'tan cinsiyet tartışmalarının odağına yerleştirilen Güney Amerikalı orta mesafe koşucusu Caster Semenya'ya, ABD'nin ilk başörtülü olimpik sporcusu Ibtihaj Muhammed'den Amerikan Basketbol Ligi NBA'de San Antonio Spurs'ün yardımcı antrenörü Becky Hammon'a kadar alanında başarılı pek çok kadın sporcu yer aldı. 

 

Reklam ayrıca, 1967 yılında kadınların katılamadığı Boston Maratonu'na görevlilerin tüm engellemesine karşın katılan ve yarışı bitiren Katherine Switzer'ı da unutmadı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nike bu kez sadece kadınlar için 'Just Do It' dedi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.