İsrail Rejimi tarihi camiyi müzeye dönüştürmek istiyor

Siyonist İsrail Rejimi, “Deniz Camii” adıyla da bilinen “Köprü Camii”ni müzeye dönüştürme planını uygulamaya başladı.

DÜNYA .
israil rejimi tarihi camiyi müzeye dönüştürmek istiyor

İşgalci İsrail yönetimi, Filistin’i Arap ve İslami kimliğinden koparmak için gerçek kimliğine işaret eden ne varsa yok etmek ve Yahudileştirmek için hiçbir çabayı esirgemiyor.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Taberiye’deki işgal belediyesi, “Deniz Camii” adıyla da bilinen “Köprü Camii”ni müzeye dönüştürme planını uygulamaya başladı.

İşgal belediyesine ait iş makinaları mekanın kutsallığına aldırış etmeden caminin içine girdi.

Taberiye’deki işgal belediyesinin daha önce de İslami vakıflara el koyma girişimleri olduğu ve işgalcilerin kentteki tarihi eserleri bar, kafe ya da müzeye dönüştürdüğü belirtildi.

Kundaklama girişimlerinin ve kubbesine satanist simgeler çizilmesinin ardından kentteki Arap liderlerin işgal belediyesiyle görüşerek caminin kapalı kalması konusunda anlaştığı kaydedildi.

Yüksek Takip Komitesi Başkanı Muhammed Bereke, Taberiye’deki işgal belediyesinin yaptığının cinayet olduğunu ifade etti.

Özgürlükler Komitesi Başkanı Şeyh Kemal El-Hatib de daha önce işgal belediyesiyle caminin mevcut durumunda hiçbir değişiklik yapılmaması konusunda anlaşma yapıldığına işaret etti.

İşgal belediyesinin anlaşmayı çiğneyerek camiyi müzeye dönüştürmek istediğini bildiren El-Hatib, Taberiye’deki işgalci belediye başkanının da Netanyahu gibi aşırı sağcı olduğunu belirtti.

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İsrail Rejimi tarihi camiyi müzeye dönüştürmek istiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.