‘İtalya, AB’nin Guaido’yu tanımaya yönelik açıklamasını engelledi’

Avrupa Birliği’nin (AB), Venezüella’da kendini geçici devlet başkanı olarak ilan eden Juan Guaido’yu tanımaya yönelik açıklamasını İtalya’nın engellediği belirtildi.

DÜNYA .
‘italya, ab’nin guaido’yu tanımaya yönelik açıklamasını engelledi’

Sputnik'e konuşan Brüksel'deki diplomatik bir kaynak "Elimdeki bilgiye göre, 31 Ocak-1 Şubat tarihlerindeki AB üyesi ülkelerin dışişleri bakanları arasında gerçekleşen gayriresmi toplantıda, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, Venezüella'da yeni başkanlık seçimler düzenlenmezse AB'nin Guaido'yu tanıyacağı yönünde yapacağı açıklamayı İtalya veto etti" dedi.

 

Kaynağa göre, İtalya'nın vetosu sonucunca AB ile Uruguay arasında Venezüella konulu, bakanlar düzeyinde ilk uluslararası temas toplantısının 7 Şubat'ta Montevido'da gerçekleştirilmesi kararı açıklandı.

Gözlemcilere göre de AB'nin Venezüella açıklamasıyla ilgili durum, Blok içinde dış politika konusunda birlik olmadığını bir kez daha gösteriyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ‘İtalya, AB’nin Guaido’yu tanımaya yönelik açıklamasını engelledi’
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.