Fransa Rekabet Kurumu’ndan Google’a geçici önlem talebi

Fransa Rekabet Kurumu Google’ın, yönetimsel hizmet sağlayıcısı Amadeus üzerinde bazı hesapları askıya almasının ardından şirketin reklam hizmeti Google Ads kurallarına açıklık getirmesini istedi

DÜNYA .
fransa rekabet kurumu’ndan google’a geçici önlem talebi

Kurum, Google’ın söz konusu hizmetleri ön ihtar olmadan kaldırmasının yansız ve şeffaf olmadığını ve ayrımcı olabileceğini belirtti.

 

Söz konusu geçici tedbirler kapsamında Google’ın Ads hizmeti kurallarını daha açık ve anlaşılır olarak tanımlaması ve hesapları askıya alınan şirketler için prosedürünü tekrar incelemesi gerekiyor. Kurum’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu değerlendirmeler yapıldı:

“Google’ın elektronik ödeme hizmetlerini de kapsayan çevrimiçi reklamcılık platformu Google Ads kurallarını, daha kesin, anlaşılabilir ve adil şartlara uyumlu hale getirmesi gerekmektedir.”

Kurumun önlemlerinin, soruşturma tamamlana kadar geçerli olacağı ve Google’ın Fransa yasalarını çiğnemesi durumunda bir karar verileceği belirtildi. Daha önce medyada yer alan haberler, Avrupa Birliği’nin Google’a dijital reklamlar kapsamında ceza vermeye hazırlandığını öne sürmüştü.

 

 

Kaynak:Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fransa Rekabet Kurumu’ndan Google’a geçici önlem talebi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.