Suriye First Lady'si Esma Esad'ın kanser ameliyatı başarılı geçti

Geçtiğimiz ağustos ayının başlarında Suriye Devlet Başkanlığı, First Lady Esma Esad'ın göğsünde kötü huylu bir tümör tespit edildiğini resmi hesapları üzerinden duyurmuştu. Hastalığının ilk evrelerinde olan First Lady'nin tedavisi sürüyor.

DÜNYA .
suriye first ladysi esma esadın kanser ameliyatı başarılı geçti

Suriye Devlet Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabı üzerinden duyurulduğuna göre, Devlet Başkanı Beşar Esad'ın göğüs kanserinin ilk evrelerinde olan eşinin ameliyatı son derece başarılı geçti.

 

Yapılan basın açıklamasında, "Kötü huylu bir tümörden mustarip olan Esma Esad'ın tedavisi devam ediyor. Göğüs ameliyatı, Şam Askeri Hastanesi'nde başarıyla gerçekleştirildi" denildi.

Söz konusu açıklama, Beşar Esad'ın hastanede yatan 42 yaşındaki eşiyle çektirdiği fotoğrafın yayınlanması üzerine yapıldı.

​Fotoğraf yayınlanırken, First Lady'nin göğsündeki tümörün kötü huylu olduğu ancak hastalığının ilk evrelerinde olmasına rağmen tedavisine derhal başlandığı notu düşüldü.

Bir diğer basın açıklamasında ise Esma Esad'ın son derece metanetli ve güçlü olduğu, zorluklarla nasıl başa çıkacağını ise çok iyi bildiği belirtildi.

Esma Esad, "Benim kararlılığım, halkımızın yıllar süren kararlılık ve kuvvetinden geliyor" diye ekledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Suriye First Lady'si Esma Esad'ın kanser ameliyatı başarılı geçti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.