Moro Cihadı Zaferle Sonuçlandı, Referandumdan Evet Çıktı

Filipinler'de yaşayan Moro Müslümanlarının mücadelesinde bugün sona gelindi. Özerklik için en kritik aşamayı temsil eden tarihi halk oylaması sona erdi. Moro Müslümanları, referandumdan 'Evet' çıkarmayı başardı.

DÜNYA .
moro cihadı zaferle sonuçlandı, referandumdan evet çıktı

Filipinler'de yaşayan Moro Müslümanları 16. yüzyılın ilk çeyreğinden bu yana kolonyalizm ve emperyalizme direniyor. Özerklik aşamasında en kritik aşamayı temsil eden tarihi halk oylaması sona erdi. Moro Müslümanları direndiği tarihi referandumdan 'Evet' çıkarmayı başardı.

Filipinler Genel Müdürü 2 milyon 165 bin seçmenin katıldığı referandumda ciddi bir adli olay yaşanmadığını bildirdi.

Albayalde, 13 bin 315 sandıktan 12 bininde sayımın devam ettiğini ve 2 milyon 165 bin insanın referanduma katıldığını açıkladı.

Filipinler'de bugün gerçekleşen Moro Müslümanlarının özgürlük seçimlerinde sandıklardan evet oyu çıktı. Müslümanlar için çok önemli olan Cotobato ve Isabella şehirleri de Bangsamoro’ya eklendiler.

Bangsamoro'daki tarihi önem taşıyor. Moro referandumunun evet ile sonuçlanması ile Müslümanlar ilk defa azınlık oldukları bir yerde özerklik kazanmış olacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Moro Cihadı Zaferle Sonuçlandı, Referandumdan Evet Çıktı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.