İspanya'da selfie çeken şeytan heykeline tepki: Fazla sevimli

İspanya'da yapımı devam eden bir şeytan heykeli, yerel halk tarafından 'fazla sevimli' ve 'katolikleri incitici' bulundu. Bölgede yaşayan binlerce insan heykelin yapımının durdurulması için imza topladı.

DÜNYA .
ispanyada selfie çeken şeytan heykeline tepki: fazla sevimli

Segovia kentinde yapılması planlanan bronz heykel, şeytanın kentin ünlü bir köprüsünü inşa etmesi için nasıl kandırıldığını anlatan yerel bir efsaneye atıfla yapılıyor.

 

Kent sakinlerinden 5400'den fazla kişi, heykelin iptal edilmesi için bir dilekçe imzaladı. Dilekçede şeytanın elindeki telefonla 'sevimli' gösterildiği, 'şeytanın yüceltildiği' ve bu nedenle 'Katolikleri incittiği' söyleniyor.

Dilekçede ayrıca, şeytanın 'itici ve adi' gösterilmesi gerektiği vurgulanıyor.

 

HEYKELTRAŞ: 21. YÜZYILDAYIZ!

Belediye Meclisi üyesi Claudia de Santos, heykele gösterilen tepkiyi hoş karşılamadığını belirti ve başlatılan imza kampanyasına rağmen yapımına devam edileceğini söyledi.

Santos, El Pais gazetesine verdiği röportajda "21. yüzyılda böyle bir şey düşünebildiklerine inanamıyorum" dedi.

 

 

Heykeltraş José Antonio Abella ise Santos'unkine benzer bir açıklama yaparak "Bu 21. yüzyıl! Bu heykel, arkadaş canlısı ve gülümseyen bir şeytan karikatürü. Heykelin dini duygulara saldırdığını söylüyorlar. Bunun dinle hiçbir ilgili yok" şeklinde konuştu.

 

Heykelin turist çekmeyi amaçladığını belirten Albella, "İnsanların Segovialı çocuklara okullarda öğretilen bir halk söylencesi için yapılan bir heykele böylesine karşı çıkması inanılmaz" dedi.

Doktorluk yaptıktan sonra emekli olunca heykel yapmaya başlayan Abella ayrıca "Segovia'yi seviyorum. 30 yıl burada yaşadım ve bu heykeli sonradan seçtiğim memleketim olduğundan Segovia'ya teşekkür etmek için yaptım. Para falan da almadım" diye konuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İspanya'da selfie çeken şeytan heykeline tepki: Fazla sevimli
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.