‘Rusların yılın son 5 dakikasında yaptığı harcamalar artıyor’

RBK’nın Rus Sberbank’a dayandırdığı haberine göre, Rusların yılın son 5 dakikasında yaptığı harcamalarda artış gözleniyor. Yılın son anlarında mucizelere olan inançları artan Rusya vatandaşları, şans oyunlarına para harcıyor.

DÜNYA .
‘rusların yılın son 5 dakikasında yaptığı harcamalar artıyor’

Sberbank'ın açıklamasında, yeni yılın başlamasına son 5 dakika kala Rusların banka kartlarıyla yaptığı harcamalarda keskin bir artış gözlendiği belirtildi. Sberbank ve OFD Platformları mali veri işlem kuruluşunun gerçekleştirdiği araştırmaya göre, 2017 yılında gün içindeki 770-750 rublelik harcama, son 5 dakikada 1350-1400 (100 TL) rubleye kadar yükseldi. Benzer bir durumun bu yıl da gerçekleşmesi bekleniyor.

 

 

Uzmanlarsa Rusların yeni yıla son 5 dakika kala mucize beklentilerinin arttığını ve normalde olduğundan daha fazla şans oyunları bileti aldığı görüşünde. Nitekim biletler bu dakikalarda en çok satın alınanlar arasında ilk 5'e giriyor, ortalama Rus vatandaşları tek seferde şans oyunlarına 760-780 (57 TL) ruble harcıyor.

 

Öte yandan Ruslar 23:55 itibariyle kartlarıyla eğlenceye yönelik de harcamalar yapıyorlar. Buz pateni bileti için 800-820 ruble, kokteyller için 270-300 ruble, klüplerdeki eğlence programları için 1500-1600 ruble harcanıyor.

En çok harcamayı ise Moskovalılar yapıyor. Edinilen verilere göre, Moskovalıların son 5 dakikadaki harcaması gün içindeki harcamalara kıyasla yüzde 0.03 artıyor. Başkentlilerin 2017 yılının son 5 dakikasında 2 milyon rubleye kadar çıkmıştı. Yamal-Nenets ve Hanta-Mansiyskiy özerk bölgelerinde de benzer bir durum gözleniyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ‘Rusların yılın son 5 dakikasında yaptığı harcamalar artıyor’
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.