Apple, iPhone'un Çin'de yasaklanmasına sebep olan özelliği kaldırdı

Apple, telekomünikasyon şirketi Qualcomm ile telif davası konusu olan ve bu yüzden iPhone satışının Çin'de yasaklanmasına neden olan özelliği güncelleme ile yok etti.

DÜNYA .
apple, iphoneun çinde yasaklanmasına sebep olan özelliği kaldırdı

Çin, Apple'ın Qualcomm'a ait iki özelliği patent ihlali yaparak kullanması nedeniyle ülkede iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinin satışını yasaklamıştı.

Merkezi ABD'de bulunan teknoloji firması Qualcomm'dan yapılan açıklamada, Çin'deki Fuzhou mahkemesinin kararıyla Apple'ın birçok modelinin satışının yasaklandığını duyurmuştu.

 

Apple, bu hamlenin ardından patent ihlaline sebep olan iki özelliğini son gelen iOS güncellemesi ile değiştirdi.

Buna göre uygulamalar görev penceresi üzerinden zorla kapatıldığında açık olan uygulama artık aşağı doğru kayarak değil, ekrandan yok olarak kapanacak.

Apple, daha önce davaya söz konusu olan patentlerin iOS 11 sistemi ile çalışan ürünleri kapsadığını, halihazırda satışta olan Apple ürünlerinin iOS 12 ile çalıştığı için kapsam dışı olduğu ileri sürmüştü.

Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Apple, iPhone'un Çin'de yasaklanmasına sebep olan özelliği kaldırdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.