Tuvalet sözünü yerine getirmeyen babasını polise şikayet etti

Tuvalet ihtiyacını dışarıda gidermek istemeyen kız, evde tuvalet inşa etme sözünü tutmayan babasından şikayetçi oldu.

DÜNYA .
tuvalet sözünü yerine getirmeyen babasını polise şikayet etti

Umumi tuvalet sorununun had safhada olduğu Hindistan'da 7 yaşındaki bir kız, polisi aradı ve evde tuvalet inşa etme sözünü yerine getirmeyen babasından şikayetçi oldu.

Polis memurunun aktardığına göre E. Hanifa Zaara adlı çocuk, tuvalet ihtiyacını dışarıda gidermek istemediğinde diretip babasından evin içinde bir tuvalet inşa etme sözü aldı ama babasının sözünü tutmadığını gören çocuk çareyi polisi aramakta buldu.

 

"Aldatıldığını hissettiği için babasını tutuklatma konusunda kararlıydı" diyen polis memuru, "Babasını aradık ve merkeze çağırdık. El sıkışmaları ve orta bir yol bulmaları için onları ikna ettik" diye ekledi.

Başbakan Narendra Modi hükümeti 5 yılda 100 milyon tuvalet yapmak için bir kampanya başlattı ancak hala ülkenin birçok yeri bu kampanyadan yararlanmış durumda değil.

Öte yandan, The Times of India'a konuşan kızın babası, Modi'nin kampanyası kapsamında belediyeden birkaç kez yardım istediğini ancak cevap alamadığını söyledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tuvalet sözünü yerine getirmeyen babasını polise şikayet etti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.