Bir ilk! Katar'dan şaşırtan Suudi Arabistan kararı

Katar, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) zirvesine bakan göndereceğini açıkladı. Suudi Arabistan ve müttefikleri tarafından Katar'a 5 Haziran 2017'den bu yana tecrit politikası uyguluyordu. Katar bu zaman diliminde Türkiye'nin desteğiyle kendisine uygulanan ambargolardan başarı ile çıkmıştı.

DÜNYA .
bir ilk! katardan şaşırtan suudi arabistan kararı

Suudi Arabistan Kralı Selman, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'yi Suudi Arabistan'da düzenlenecek Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'ne katılması için bizzat davet göndermişti. Ancak dün akşam saatlerinde Katarlı bir yetkili Al Sani'nin zirveye katılmayacağını açıklamıştı.

Bugün ise sürpriz bir gelişme yaşandı. Katar Riyad'da yapılacak zirveye bakan göndermeye karar aldı.

Katar Dışişleri Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Katar, Suudi Arabistan'da yapılacak zirveye bakan düzeyinde katılım gerçekleştirecek.

Suudi Arabistan ve müttefikleri tarafından Katar'a 5 Haziran 2017'den bu yana tecrit politikası uyguluyordu. Katar bu zaman diliminde Türkiye'nin desteğiyle kendisine uygulanan ambargolardan başarı ile çıkmıştı.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bir ilk! Katar'dan şaşırtan Suudi Arabistan kararı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.