National Interest, Rus Özel Kuvvetleri’nin yeni ‘süper silahını’ yazdı

Amerikan The National Interest dergisi, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) siparişi üzerine üretilen 12.7 mm kalibreli otomatik makineli tüfek ShAK-12’nin en son versiyonunun, Rusya Özel Kuvvetleri tarafından kullanılacağını yazdı.

DÜNYA .
national ınterest, rus özel kuvvetleri’nin yeni ‘süper silahını’ yazdı

Dergide yayınlanan makaleye göre, Kalaşnikof'un amiral gemisi modelleri, AK-12 gibi nüfuz kabiliyeti, ağırlık, kesinlik, atış menzili, dengeli muharebe özelliklerine sahip. Makalenin yazarı aynı zamanda, ShAK-12'nin, örneğin, rehinelerin alıkonulması durumlarında olduğu gibi, ağırlık ve atış menzilinin sorun yaratmadığını belirtiyor. Bu gibi durumlarda düşman, adrenalin veya başka maddelerin etkilerinden dolayı alınan yaraları hissetmeyebilir ve ateş etmeye devam edebilir.Bu da rehinelerin ölümüyle sonuçlanabilir.

 

Makalenin yazarına göre, ShAK-12 kartuşları bu sorunu çözmek için özel olarak tasarlanmış. Bu tüfeğin 33 gramlık mermileri tanjansiyel bir atışla ve hatta duvarların arasından geçerek bile hedefi yok edebilir. Ayrıca, ShAK-12'nin etkin atış menzili 100 metreden daha kısadır ve bu da yakın dövüş koşullarına tam olarak uyuyor.

National Interest, bu tüfeğin çeşitli tipte mermileri olduğunun da altını çizdi: Çelik yelekleri ve kalkanları delen zırh delici mermiler, susturucu kullanılan etkili atış mermileri, maksimum durdurma gücü ve sekme olasılığını düşüren alüminyum çekirdekli hafif mermi kartuşları.

 

 

Kaynak: Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git National Interest, Rus Özel Kuvvetleri’nin yeni ‘süper silahını’ yazdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.