Fransa’da engelli göstericiyi yerlerde sürüklediler

Fransa’da Sarı Yelekliler’in protestoları sırasında skandal bir görüntü çekildi. Fransız polisinin engelli bir göstericiyi zorla gözaltına almaya çalışırken çekilen görüntüler büyük tepki çekti.

DÜNYA .
fransa’da engelli göstericiyi yerlerde sürüklediler

Fransa’da Ocak ayında yürürlüğe girmesi planlanan benzin ve mazot vergisi zammı ile genel olarak hayat standartlarındaki düşüşü protesto eden “sarı yelekliler”, Paris sokaklarındaki protestolarına devam ediyor.

Eylemde kaydedilen ve polis şiddetini gözler önüne seren bir görüntü büyük tepki çekti. Paris'te kaydedildiği belirtilen videoda engelli bir eylemci polis tarafından gözaltına alınmaya çalışıldı. Bu sırada polis engelli eylemciyi darp ederek yere düşürdü. Yaşanan o anlar bir vatandaş tarafından kameraya kaydedildi.

Dün ülke genelinde düzenlenen protestolarda binlerce kişi gözaltına alındı. Fransa’da başlayan protestolar Belçika ve Hollanda’ya sıçramıştı.

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fransa’da engelli göstericiyi yerlerde sürüklediler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.