Kollarını zincire vurup, zorla askere aldılar!

Suriye'nin başkenti Şam'ın Al Mazzeh bölgesinde, rejim ordusunun asker ihtiyacını karşılamak için çocuk yaştaki gençleri zorla silah altına aldığı ortaya çıktı.

DÜNYA .
kollarını zincire vurup, zorla askere aldılar!

2011 yılında iç savaşın patlat verdiği Suriye'de, Esed rejimi bugüne kadar yüz binlerce muhalif insanı katlederken, ülkesinde de küresel güçler adeta cirit atmaya başladı.

Suriye'nin başkenti Şam'ın Al Mazzeh bölgesinde, çekilen bu görüntü rejimin acımasızlığını bir kere daha gözler önüne serdi. Ordu kuvvetlerinin asker ihtiyacını karşılamak için çocuk yaştaki gençlerin zorla silah altına alındığı ortaya çıktı.

Başkent Şam'ın Al Mazzeh bölgesi...Başkent Şam'ın Al Mazzeh bölgesi...

2 gün önce Şam'da çekildiği belirtilen bu görüntüde, gençlerin zincirle birbirlerine bağlanarak, rejim askerinin kontrolü altında ve tek sıra halinde bir araca zorla bindirildikleri görülüyor.

Bu insanlık dışı görüntülere birçok Suriyeli muhalif aktivist, insan hakları savunucuları ve bölgedeki yerel gazeteciler sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kollarını zincire vurup, zorla askere aldılar!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.