Eski Almanya Dışişleri Bakanı: Kiev, Berlin'i savaşa çekmeye çalıştı

Eski Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Kerç boğazındaki gerginlik doğrultusunda Ukrayna’nın Almanya’yı savaşa çekmeye çalıştığını söyledi.

DÜNYA .
eski almanya dışişleri bakanı: kiev, berlini savaşa çekmeye çalıştı

Kerç boğazında Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginliği N-TV televizyonunda değerlendiren Gabriel, Ukrayna’nın bizi savaşa çekmesine hiçbir şekilde izin vermemeliyiz. Ukrayna bunu yapmaya çalıştı" dedi.

Gabriel ayrıca sınırlarını koruyan Rusya’yı 'uluslar arası hukuku ihlal etmekle' suçladı ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in tarafları normalleşmeye sevk etmeyi başarmasını umduğunu ifade etti.

POROŞENKO'DAN 'KARADENİZ’DEKİ VARLIĞINIZI ARTIRIN' ÇAĞRISI

Bu arada Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko da Alman Funke Media Group’a yaptığı açıklamada Almanya ve müttefiklerinin 'Rusya’yı caydırmak' için Karadeniz’deki varlığını artırması gerektiğini ifade etti.

Poroşenko ayrıca Rusya’ya karşı baskının artırılması, Kuzey Akımı-2 projesinin durdurulması ve yeni yaptırımların düşünülmesi çağrısı yaptı.

 

 

Kaynak: Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Eski Almanya Dışişleri Bakanı: Kiev, Berlin'i savaşa çekmeye çalıştı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.