‘İngiliz polisi Sih kız çocuklarının Pakistanlı erkekler tarafından istismar edilmesine göz yumuyor’

Hindistan’ın en büyük dinlerinden biri olan Sihizm mensuplarının yer aldığı Sih Meditasyon ve Rehabilitasyon Takımı isimli hayır kuruluşunun gerçekleştirdiği araştırma Sih kız çocuklarının Pakistanlı çetelerce onlarca yıl cinsel istismara uğramasına göz yumduğunu ortaya çıkardı.

DÜNYA .
‘ingiliz polisi sih kız çocuklarının pakistanlı erkekler tarafından istismar edilmesine göz yumuyor’

Sih Meditasyon ve Rehabilitasyon Takımı isimli hayır kuruluşu, Sih çocukların 1960’lı yıllardan beri Pakistanlı erkeklerce cinsel istismara uğradığına ilişkin detaylı bir rapor yayınladı. İngiltere’de infial yaratan rapora göre, kız çocukları zengin, iyi giyimli ve gösterişli arabalarla ağırlıklı olarak Sihlerin bulunduğu bölge ve okulları gezen Pakistanlı erkekler tarafından tuzağa düşürülüyor. İlk temastan sonra istismara uğrayan çocuklar daha sonra istismarcının diğer aile üyelerine devrediliyor.

 

West Midlands’daki Sih toplumu liderleri yıllardır aile ve toplum temsilcilerinin konuyla ilgili polise sıklıkla bilgi vermesine rağmen, ihbarları hiçbir sonuca götürmüyor. İngiltere polisi ‘politik doğruculuk’ nedeniyle bu olanları gözardı ediyor.

‘SORUŞTURMA BAŞLATILMALI’

 

Rapor karşısında şoke olduğunu belirten İşçi Partisi’nden milletvekili Sarah Champion ise olayla ilgili bağımsız bir soruşturma başlatılması çağrısı yaptı.

 

Champion “Sih kadınlarıyla konuştuğumda kız çocuklarının Pakistanlı adamlar tarafından istismar edilmesi durumunun ne kadar yaygın olduğuna  ve bunun onlarca yıldır devam ettiğine inanamadım. Sih kızlarına yönelik istismarı açığa çıkarılmalı ve yetkililerin konuya ciddiyetle yaklaşmalarından emin olmalıyız” dedi.

‘YETKİLİLERE VERDİĞİMİZ BİLGİLER HALININ ALTINA SÜPÜRÜLDÜ’

 

Sputnik’e konuşan Sih Meditasyon ve Rehabilitasyon Takımı üst düzey üyesi Deepa Singh ise Pakistanlı erkeklerin Sih kızlarını istismar etmesi durumuyla uzun süredir mücadele ettiklerini belirtti.

 

Singh “Bu bizim için geçmişten beri var olan bir sorun. Pakistan toplumunun bazı üyeleri için genç, kırılgan kız çocuklarının istismarı toplumsal olarak kabul edilebilir bir şey. Evet bunlar azınlıkta kişiler, ancak bu faillerin özelliklerinin kabul edilip ortadan kaldırılması gerek. Sihler bunu en başından beri kınadı, 1970’lerde, 80’lerde ve 90’larda konuyla ilgili yetkililere bilgi verdik. Ama söylediklerimiz hep halının altına süpürüldü” dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ‘İngiliz polisi Sih kız çocuklarının Pakistanlı erkekler tarafından istismar edilmesine göz yumuyor’
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.