Depresyon, aile fertleri arasında sorunlara sebep oluyor

Yakın dönemde yapılan bir araştırmada, aile bireyleri arasında yaşanan anlaşmazlıklarda ve sorunlarda depresyonun büyük etkiye sahip olduğu ifade edildi.

DÜNYA .
depresyon, aile fertleri arasında sorunlara sebep oluyor

Almanya Depresyon Vakfı ve Deutsche Bahn Vakfı tarafından yapılan Almanya’nın ikinci depresyon çalışması göstergesinde, kişinin hayatını paylaştığı insanlar arasındaki ayrılıkların yüzde 45’inin sebebinin depresyon olduğu açıklandı.

Alman haber ajansının dün aktardığı habere göre Leipzig Üniversitesi Hastanesi’nden Psikolog Dr. Ulric Hegerl, depresyonun genel bir durum olduğunu, hayat arkadaşları arasında çıkan çatışmaların sonucu olmadığını belirtti. Araştırma göre depresyon, yorgunluk, başkalarına yük olma hissi, farklılıklar ve suçluluk duygusundan kaçma arzusu olan kişilerin yüzde 84’ünde görünen bir durum.

Geçtiğimiz Haziran ve Temmuz aylarında yapılan çalışmaya, yaşları 18 ila 69 arasında değişen 5 bin kişi katılırken, Hegerl başarılı depresyon tedavisi ile ilişkilerin normale döndürüleceğini söyledi.

Araştırmaya göre yetişkin Almanların yaklaşık yüzde 17’si depresif bozukluğundan mustaripken, bu duruma çeşitli rahatsızlar da etki edebiliyor.

Robert Koch Enstitüsü depresyonun belirli bir yaş ve statü ile alakalı olmadığını belirterek, hastalığın Almanya’da en yaygın olan psikiyatrik vaka olduğunu aktardı.

Şarkul Avsat

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Depresyon, aile fertleri arasında sorunlara sebep oluyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.