Rusya: Gemilere gizli talimat verilmiş

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Ukrayna Deniz Kuvvetleri’nin el konulan askeri gemilerinde birkaç roketatar, el bombası ve makineli tüfek olmak üzere ateşli silah ve mühimmatın bulunduğunu duyurdu.

DÜNYA .
rusya: gemilere gizli talimat verilmiş

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) halkla ilişkiler dairesinden yapılan açıklamada, ayrıca Ukrayna Donanması'na ait Berdyansk, Nikopol ve Yana Kapu gemilerine gizli bir şekilde Kerç boğazına kadar ulaşma talimatı verildiği kaydedildi.

"KANALDAN GİZLİ ŞEKİLDE GEÇİN" TALİMATI

Açıklamada, "Ukrayna'nın el konulan askeri botlarında arama yapılırken Nikopol botunda '23.11.2018, saat 09.00 — 25.11.2018 saat 18.00 arasında deniz seferine hazır olduğuna dair kontrol belgesi' bulundu, bu belgeye göre gemi grubunun başındaki yetkiliye, Kerç-Yenikalsk kanalına yaklaşırken ve içinden geçerken geçişin gizli olmasına odaklanılarak', ‘gizli bir şekilde' Odessa'dan Berdyansk'a geçiş talimatı veriliyor" ifadelerine yer verildi.

UKRAYNALI DENİZCİLERDEN BİRİ 2 AY SÜREYLE TUTUKLANDI

Öte yandan, Kırım'ın Simferopol kentindeki Kiev bölge mahkemesi, Rus karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Ukraynalı denizcilerden birinin 2 ay süreyle tutuklanmasına hükmetti.

Hakim Mihail Belousov, Vladimir Varimez adlı Ukraynalı denizcinin 25 Ocak 2019 tarihine kadar hapis yatmasına karar verildiğini açıkladı.

Mahkeme heyetinin gözaltındaki 24 Ukraynalı denizciden 11'inin durumunu daha bugün hükme bağlaması bekleniyor.

KAYNAK: SPUTNİK

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Rusya: Gemilere gizli talimat verilmiş
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.