Google’dan AB seçimleri öncesi yeni reklam politikası

Google, önümüzdeki Mayıs ayında yapılması planlanan AB seçimleri öncesi reklam politikasında bazı değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

DÜNYA .
google’dan ab seçimleri öncesi yeni reklam politikası

Bloomberg’in haberine göre, Google’ın 2019 Mayıs ayında yapılması planlanan Avrupa Birliği (AB) seçimlerinden önce reklam politikası konusunda şeffaflığını artırmayı sağlayan yeni politikalarının Avrupa’ya sunulacağı ifade edildi.  

Google, reklam verenlerin siyasi içerikli reklamlar için başvuru yapmaları ve reklam ücretini ödemeden önce reklamların doğruluğunu kanıtlamaları gerekeceğini açıkladı.

Avrupa Komisyonu geçtiğimiz Eylül ayında Facebook, Google ve diğer platformlarda seçimleri etkileyebilecek yanlış haberlerin yayılmasını engelleyecek sınırlamaları onaylamıştı.

Google geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, reklam verenlerin, reklamların fiyatları ve hedefleri hakkında daha fazla bilgi sağlamak amacıyla araştırma yapılabileceğini ve AB şeffaflığı ile ilgili bir rapor yayınlayabileceğini bildirdi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Google’dan AB seçimleri öncesi yeni reklam politikası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.