Trump: Artık Pakistan'a milyarlarca dolar ödeme yapmayacağız

ABD Başkanı Donald Trump, terörist hamiliğiyle suçladığı Pakistan'a bu kez "Artık milyarlarca dolar ödeme yapmayacağız" resti çekti.

DÜNYA .
trump: artık pakistana milyarlarca dolar ödeme yapmayacağız

Daha önce terör örgütlerine güvenli bölge olup bunların Afganistan'a saldırmasını sağladığı iddiasıyla Pakistan'a bazı maddi yardımları kesen ABD Başkanı Donald Trump, yine İslamabad'a karşı yaylım ateşine geçti ve Başbakan İmran Han'la söz düellosuna girdi. 

 

Fox News Sunday'e demecinde Pakistan'ı ABD'den milyarlarca dolar almasına karşın Kaide lideri Usame bin Ladin'i saklamış olmakla suçlayan Trump, İmran Han'ın "ABD, madem terörle mücadeleye 1 trilyon dolar harcadı, Taliban neden daha güçlü onu açıklasın" cevabı üzerine yeni salvoya geçti.

'AHMAKLAR'

Twitter'dan paylaşımlarda bulunan Trump, Usame bin Ladin'i Pakistan'da yakalayanın ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) olduğunu hatırlatıp şöyle devam etti:

"Elbette ki Usame bin Ladin'i çok daha önce yakalamamız gerekirdi. Dünya Ticaret Merkezi saldırısından hemen önce kitabımda ona dikkat çekmişttim. Başkan (Bill) Clinton bilindiği üzere bu fırsatı kaçırmıştı. Biz Pakistan'a milyarlarca dolar ödeme yaptık, onlar bize (bin Ladin'in) Pakistan'da yaşadığını asla söylemedi. Ahmaklar."

 

"Pakistan'a artık milyarlarca dolar ödeme yapmayacağız, çünkü paramızı alıp bizim için hiçbir şey yapmıyorlar" diye çıkışan Trump, bunun başlıca örneklerinin Bin Ladin ve Afganistan olduğunun altını çizdi.

Başkan, Pakistan'ın ABD'den alıp karşılığında hiçbir şey vermeyen pek çok ülkeden biri olduğunu söyleyip "Bu artık bitiyor" dedi.

Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Trump: Artık Pakistan'a milyarlarca dolar ödeme yapmayacağız
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.