‘Bitcoin’ yılın en düşük seviyesine geriledi

Kripto para birimi “Bitcoin” son bir yılın en düşük seviyesine inerek 6 bin dolar bandını kırdı. Bitcoin’deki düşüş diğer kripto para birimlerinin de değer kaybetmesine neden oldu. Bitcoin son olarak yüzde 12.07’lik düşüşle 5 bin 505 dolara geriledi.

DÜNYA .
‘bitcoin’ yılın en düşük seviyesine geriledi

En çok işlem gören diğer kripto para birimlerinden “Ethereum” yüzde 12.14 oranında değer kaybederek 183.81 dolara inerken, “Ripple” 0.447 dolar oldu. “Bitcoin Cash” ise yaklaşık yüzde 18.67 gerileyerek 430.42 dolara düştü

ABD merkezli CNN’nin aktardığına göre uzmanlar bu düşüşün kripto para cinsinden yatırımların, halen büyük dalgalanmalara maruz kaldığının göstergesi olduğunu vurguladılar. Bununla birlikte uzmanlar, kripto paraların değerindeki düşüşle ilgili başlıca faktörlerin, bu para birimleriyle ilgili haberler ve bir takım söylentiler olduğuna dikkat çektiler.

Öte yandan kripto para piyasasının değerinin şu an 188,1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin ise bu piyasanın değerinin yüzde 54’ünü kontrol ediyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ‘Bitcoin’ yılın en düşük seviyesine geriledi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.