Bıçaklı saldırganı market arabasıyla engelleyen evsize yardım yağıyor

Avustralya'nın Melbourne şehrinde cuma günü bir bıçaklı saldırganı, elindeki market arabasını üzerine sürerek engelleyen evsiz için internette yardım kampanyası başlatıldı.

DÜNYA .
bıçaklı saldırganı market arabasıyla engelleyen evsize yardım yağıyor

Videosu internette viral olan Michael Rogers, bir cafe sahibini öldüren ve iki kişiyi yaralayan saldırgan Hassan Khalif Shire Ali'nin iki polise bıçakla saldırmasını elindeki market arabası sayesinde engellemişti. Daha sonra saldırgan polis tarafından vurulmuş ve hastanede hayatını kaybetmişti.

Bunu yaparken saldırganın ateşe verdiği ve patlamak üzere olan bir arabadan sadece birkaç metre uzakta olan 46 yaşındaki Rogers, 7 News televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "Market arabasını üzerine doğru fırlattım, onu hakladım. Tam olarak yere indiremedim gerçi" dedi.

ŞİMDİYE KADAR 72 BİN DOLAR TOPLANDI

İnternetteki bu hamlesini gösteren videonun viral olması üzerine 'kahraman' ilan edilen Rogers için internette bir yardım kampanyası başlatıldı. 3 bin 388 kişinin katıldığı kampanya ile 72 bin dolar toplandı.

Kampanyayı başlatan ve Avustralya'daki bir evsizler kolektifinin kurucusu olan Donna Stolzenberg, Rogers'a ulaştıklarını ve yardımları teslim edeceklerini söyledi.

Stolzenberg'in organizasyonu Rogers'a ev bulmasında ve psikolojik destek almasında da yardım edecek.

Reuters, IŞİD'in Melbourne'deki bıçaklı saldırıyı üstlendiğini ancak bu iddiasını doğrulayacak bir kanıt sunmadığını kaydetmişti.

Avustralya medyası ise saldırganın Somali kökenli olduğunu, 2009 yılında Sydney kentindeki Holsworthy kışlasına intihar saldırısı komplosu yapmaktan yakalanıp yargılandığını ancak beraat ettiğini yazmıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bıçaklı saldırganı market arabasıyla engelleyen evsize yardım yağıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.