Donald Trump'ın göçmenlere karşı tavrı net

ABD Başkanı, Meksika'dan gelen göçmenlere karşı 5 bin askeri sınıra yığma kararı aldı.

DÜNYA .
donald trumpın göçmenlere karşı tavrı net

Meksika'dan Amerika'ya doğru yola çıkan göçmenlere karşı üst üste açıklamalar yapan ABD Başkanı Donald Trump, dilini sertleştirmeye başladı.

"ORDUMUZ SİZİ BEKLİYOR"

Twitter hesabından açıklama yapan Trump, çete üyelerinin göçmenlerin arasına kavuştuğunu belirterek "Ordumuz sizi bekliyor!" diye tehdit etti.

Donald Trump, şunları söyledi: "Güney sınırımıza ilerleyen kafilenin içine çok sayıda çete üyesi ve bazı çok kötü insanlar karışmış durumda. Lütfen geri dönün, yasal süreçten geçmeden ABD'ye girmenize izin verilmeyecek. Bu, ülkemizin istila edilmesidir. Ve ordumuz sizi bekliyor!"

GÜNEY SINIRINA 5 BİN ASKER

Reuters'e konuşan bir ABD'li yetkili, göçmen kafilesini durdurmak üzere Meksika sınırına gönderilecek askerlerin sayısının binlerce düzeyine ulaşabileceğini söyledi.

Wall Street Journal (WSJ) gazetesi ise Amerikan askeri yetkililerine dayandırdığı haberinde, ordunun güney sınırına 5 bin asker sevk etme kararı aldığını yazdı.

Donald Trump'ın göçmenlere karşı tavrı net

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Donald Trump'ın göçmenlere karşı tavrı net
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.