Kanada yasal esrarı çok sevdi: Tüm stoklar 2 günde tükendi

İki gün önce keyif amaçlı esrar kullanımını yasallaştıran Kanada'da bir çok dükkanın elindeki stoklar tükendi. İnternet üzerinden esrar satışı yapan bazı sitelere de yoğunluk yüzünden erişim sağlanamadığı belirtildi.

DÜNYA .
kanada yasal esrarı çok sevdi: tüm stoklar 2 günde tükendi

Keyif amaçlı esrar kullanımı, üretim ve satışının yasallaştığı ikinci ülke olan Kanada'da, daha bir hafta geçmeden stoklar tükendi.

Yasağın kalktığı ilk saatlerden itibaren esrar satılan dükkanların önünde kuyruk olan Kanadalılar, stokları büyük oranda bitirmişti.

İnternet üzerinden esrar almaya çalışanlar da satış sitelerine aşırı yüklenme nedeniyle siparişlerini ya gecikmeli aldılar ya da alamadılar.

KANADA'NIN EN KÜÇÜK EYALETİNDE, ESRAR SATIŞINDAN ELDE EDİLEN 1 GÜNLÜK CİRO 506 BİN DOLAR  

Öte yandan gelecek hafta yapılması beklenen posta grevi nedeniyle, esrar siparişini internet üzerinden verenlere, paketlerini almalarının beş gün sürebileceği uyarısı yapıldı.

 

İşin ekonomik boyutu ise yüzleri fazlasıyla güldürdü. Yasağın kalktığı ilk gün sadece Kanada'nın en küçük eyaletlerinden Nova Scotia'da satışlardan elde edilen gelir yaklaşık 506 bin Amerikan doları oldu.

 

Kaynak: Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kanada yasal esrarı çok sevdi: Tüm stoklar 2 günde tükendi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.