'Veliaht Selman S.Arabistan'ı bölecek'

Filistin asıllı Ortadoğu uzmanı Muhammed Meşariga, mevcut uygulamalara devam etmesi halinde Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın Suudi Arabistan'ı böleceğini söyledi.

DÜNYA .
veliaht selman s.arabistanı bölecek

Prens'in 1927'de kurulan Suud Kralığına ait tüm dinamikleri yıktığını kaydeden Meşariga, "Selman'ın yaptığı icraatlar halkı endişe ve huzursuzluğa sevk ediyor. Ülke ciddi bir belirsizliğe sürüklendi. Suud ailesinden yüzlerce isim tasfiye edildi. Cemal Kaşıkçı cinayeti, ailedeki güç mücadelesinin bir parçası olarak görülmeli. Selman, Suudi devletinin temellerini yıkıyor. Bunu yaparken de çevre ülkelerde var olan istikrarsızlığı gerekçe gösterip dış unsurlardan destek alıyor" dedi.

Meşariga,  şunları söyledi: "Şu an Suudi Arabistan, tarihinin en büyük parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya. Buna hanedanlık içi hesaplaşma da dahil edildiğinde manzara çok daha karmaşık bir hal alıyor. Kaşıkçı, Selman karşıtı cephenin en kritik isimlerinden biriydi. Cinayet aydınlandıkça çok daha şaşırtıcı gelişmelere şahit olacağımızı söyleyebilirim. Selman'ın hamleleri önlenmezse yeni cinayetler ve tasfiyeler görebiliriz."

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Veliaht Selman S.Arabistan'ı bölecek'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.