Maduro’nun ülkesinde korkunç görüntüler… Morglarda çürüyorlar

Ekonominin serbest düşüşte olduğu petrol ülkesi Venezuela'da milyonlarca vatandaş hiper enflasyon, elektrik kesintileri, gıda ve ilaç kıtlığıyla boğuşuyor. Devlet Başkanı Nicolás Maduro birkaç saatlik et ziyafeti için İstanbul'a uğramasıyla gündeme gelirken, Venezuela'daki çarpıcı görüntüleri BBC dünyayla paylaştı.

DÜNYA .
maduro’nun ülkesinde korkunç görüntüler… morglarda çürüyorlar

BBC muhabiri Vladimir Hernandez, başkanları ziyafet çekerken, açlıkla yoksullukla mücadelenin sınırlarının zorlandığı Venezuela’yı görüntüledi.

Hernandez haberinde,  Maracaibo havzasında toprak altında ‘zenginlik’ yatarken, halkın elektrik kesintilerinden yiyecek taze et bulmakta güçlük çekmesine dikkat çekiyor.

Bu süreçte ölüler bile kesintilerden etkileniyor. Morglardaki cesetler, soğutma sistemlerini çalıştıracak elektrik olmadığı için çürüyor.

Ameliyat olabilmek için malzemeleri bile kendi bulan hastalar ise ölümün pençesinden kurtulabilmek için çaresizce bekliyor.

Çin dönüşü İstanbul’da ziyafet

BBC’nin bu görüntüleri paylaştığı ülkenin Devlet Başkanı Nicolas Maduro ise nispet yapar gibi hareketleriyle dikkat çekiyor. Maduro geçtiğimiz ay Çin’e yaptığı ziyaretin dönüşünde, et yemek için yalnızca birkaç saatliğine İstanbul’a uğradı.

maduro-ekran_16_9_1537334699

 

Ünlü et restoranı Nusr-et’e giden Maduro, çektiği ziyafetin ardından yoğun eleştirilerin hedefi olmuştu. Maduro ise buna rağmen yaptığı açıklamada, “En iyi lokantalardan birine davet edildim. Şef Nusr-Et beni ağırladı. Önceden tanımıyordum. Bize verdiğin hediyeler için teşekkür ederim. Yakında, yakında, geri gideceğim. Venezuela'nın çok dostu var. Birbirimize en az 7 kez sarıldık” demişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Maduro’nun ülkesinde korkunç görüntüler… Morglarda çürüyorlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.