Selfie Çeken Kadının 27. Kattan Düşüşü Kameralara Yansıdı

Hazin selfie kazaları listesine bir yenisi daha eklendi. Panama’da 27. katta selfie çekmeye çalışan bir kadın, hayatını kaybetti. Kadının onlarca metre yüksekten düşüşü an be an kameralara yansıdı.

DÜNYA .
selfie çeken kadının 27. kattan düşüşü kameralara yansıdı

Akıllara durgunluk veren ölüm, Panama’nın başketin Panama City’de yaşandı. 27 yaşında olduğu öğrenilen, iki çocuk annesi Sandra Manuela Da Costa Macedo, geçtiğimiz gün selfie çekmek için 27. katta bulunan dairenin balkonuna çıktı. Elindeki selfie çubuğuyla balkon demirlerine oturan talihsiz kadın, fotoğraf çekerken fazla eğilince, aşağıya düştü.

Yaşanan olay ise çevredeki sakinler tarafından saniye saniye görüntülendi. Kamerayı tutanlardan biri “Kadın deli, düşecek, şuna bakın, şuna bakın, düşüyor” diye bağırıyordu. Olayı daha talihsiz kılan detay ise kadının düşmeden önce uyarılması oldu. Kulede inşaat işlerini sürdüren işçiler ve diğer sakinler bağırmak suretiyle kadını uyarırlarken, kadın gelen tepkilere hiç kulak asmadan fotoğraf çekmeye devam etti.

Düşme olayından sonra bölgeye intikal eden sağlık ekipleri, yerel saat ile sabah 10’da gerçekleşen olaya müdahale etmek için Panama City’nin El Cangrejo denilen popüler bölgesinde Luxor Tower isimli kulelere gittiklerini aktardılar. Olay yerine ulaştıklarında kadının hayatını kaybetmiş olduğunu belirten ekipler, herhangi bir yardımda bulunamadıklarını belirttiler.

Olayın yaşanmasının hemen ardından Portekizli bir turist olarak haberlere yansıyan Macedo’nun aslında Panama’da yaşadığı ortaya çıktı. İki çocuk annesi kadının Panama’da öğretmen olduğu ve bir süredir Panama’da çalıştığı ifade edildi.

Polis araştırıyor

Ölümle sonuçlanan selfie kazası ardından polis ekiplerinin olayı araştırmaya başladıkları ve kadının ölümünün ardında ansızın esen bir rüzgarın olaya sebep olabileceği söylenenler arasında yerini aldı.

Panama İtfaiyesi, olay sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Hayatınızın bir selfieden daha değerli olduğunu unutmayın" ifadelerini kullandı. Hindistan'daki All India Institutes of Medical Sciences Üniversitesi tarafından yayınlanan bir araştırmada Ekim 2011 ile Kasım 2017 tarihleri arasında selfie çekerken 259 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Selfie Çeken Kadının 27. Kattan Düşüşü Kameralara Yansıdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.